Blog

TILSIM NEDİR

TILSIM NEDİR

TILSIM NEDİR

TILSIM NEDİR

Nedir : Esrarlı bir kuvvet taşıdığına ,tabiatüstü gücü bulunduğuna , bir takım sırlar sakladığına inanılan şey karşılığında dilimizde sihir ,,efsun kelimeleri kullanılmaktadır.Tılsım anadolu kadınlarının başlarına taktıkları metal süs eşyasına da tılsım denir.Baş süslemelerinde kullanılan tılsım ın kişiyi,,iftira ve kötü ruhlardan koruduğuna inanılır.tılsım gümüş ,altın vb.değerli metallerde yapıldığı gibi,bunların taklitlerinden ,mücevherlerden,deniz kabuklarından da olabilir.anadolu da tılsım genellikle büyünün etkisini sağlayan araçları ifade eder.define vb.gizli şeyleri bulmak ,kapalı yerleri açmak için ehlinin bildiği sözlere veya vasıtalara da tılsım denir.bulaşıcı hastalıkların tesirini önlemek ve insnlarla hayvanların kötülüklerinden korkmamak içinde tılsım yapılır.
Tılsım, insanları koruduğuna veya uğur getirdiğine inanılan tabiat veya insan eseri olan nesnelerin tamamını içine alır.tılsımları insanlar bizzat kendileri üzerlerinde taşıyabilecekleri gibi,tesirli olması istenen arazi,dam çatısı vb.yerlerde de saklayabilirler.tılsım ,daha çok hayvan ve eşyaların küçük modelleriyle ,üzerinde dini yazılar bulunan madalyonlar ve yazılı kağıtlardan oluşur.nazı metal ve muskaların tılsım için kullanıldığı da oldukça yaygındır.İnanışa göre tılsımların etkili olabilmesi,tabiattaki bazı güçlerle ilişki kurulmasına ve uğurlu bir zmanda dini törenle yapılmasına bağlıdır.
Tılsımlar güç,başarı,mevki,aşk,şans ve daha bir sürü olgu için hazırlanmaktadır.
Tılsım :insanların manevi yapısına etki edecek bazı esmaları,eyetleri ve duaları kullanarak hazırlanan nesneye ,sembollere yada yazıya denir.
Her maddenin bir enerjisi vardır.mukaddes harflerinde ,ayet ,esma ve duanın da bir enerjisi vardır.bunların bazıları iletir etkiler bazıları ise enejiyi çeker.Burada önemli olan hangi uygulamanın ney etkili olduğunu tesbit edebilmektedir.işte tılsım veya havvasi cifr ilmi burada devreye girer.
Fakat nasılki tıp öğrenimi veya eğitimi olmayan sıradan bir kişi hangi hastalığa hangi ilacın şifa vereceğini bilemediği TILSIM ilmini bilmeyende tılsım hazırlayamaz.bu işlerde uzman ve ilim ehli kişiler Tılsım hazırlayabilir ve etki ettirebilir.
Tılsım talebi olan kişinin İNANCI da çok önem arz etmektedir.kişi yaptırdığı tılsımın gerçekten isteklerine cevap verebileceğine inanmalıdır.Bu arada önemli bir hususu unutmayalım.tüm bunlar yani tılsım ,muska vs.herşey bir vesiledir.Allahın sizin için dilemesi olmadan hiçbir şeyin etkisi olmaz.medet allah cc tandır.tılsımlar bir vesiledir. ilim ehli medyum ve uzman kişiler sadece aracıdır..
ANCAK TILSIM ÇALIŞMALARI RAHMANİ OLURSA HAYR ÜZERE YAPILIRSA RÜKYE VE HAVASSİ İLMİN İÇİNE GİRER..FAKAT ŞERR ÜZERE ŞEYTANİ LURSA BÜYÜ YE GİRER..

0532 543 43 85—0533 380 34 68

Önerilen Yazılar

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

BÜYÜ BELİRTİLERİ

BÜYÜ BELİRTİLERİ

MEDYUM NEDİR KİMLERE DENİR

MEDYUM NEDİR KİMLERE DENİR