Blog

BÜYÜ NEDİR ?

BÜYÜ NEDİR ?

BÜYÜ NEDİR ?

NEDİR?

? Büyü,insanlara istemedikleri davranışları iradesi dışında bir çeşit yöntemle yaptırmaya ve davranışlarını kendi isteği dışında sevkederek kontrol etmeye (büyü) adı verilmektedir.Büyü  işlemi ile Büyücülük terimi de oluşmuştur.Büyücülük  belirli kuralları olan fakat tüm  dini kuralları karşısına alan harekettir.Allah yolundan çıkıp şeytanla işbirliği yapan büyücüler bu vesile ile insanları etkileyerek iradesini ele geçirebilir.

​İlk çağlardan beri süregelen bu davranış şekli,o zamanlarda kötülüklerden ve bilinmeyen,algılanamayan tehliklere karşı korunma olarak kullanılsa da günümüzde karşı tarafı kontrol etmek ya da bir takım menfaatler sağlamak amacı ile ele alınmaktadır.

T​üm evrende olduğu gibi büyü eyleminde de bir denge mevcuttur.Bu denge beyaz büyü ve Kara büyü olarak ikiye ayrılır.Evrende enerjiler değişkendir ve insanın hem ruhunu hemde fiziksel organlarını etkileyebilir.Kara büyü denilen ve zarar vermeye yarayan  bu büyü çeşidine karşılık bu kötü güce karşı koyabilecek Ak büyülerde  vardır.

​Büyü her dini inançta yer almakla birlikte aslında bir tür enerji transferi yoluyla gerçekleşmektedir.Bir kişinin enerjisi yüksek ise o kişiyi etkilemeyebilir.Enerji yoğunluğu düşük ise etkileri de kısa sürede  görülmeye başlar.Muska gibi araçlar ile bu enerji korunarak büyünün etkisi tamamen engellenir veya durdurulmuş olur.

​Büyü,kişinin dengelerini bozan en önemli manevi etkidir.bu bakımdan,büyüden şüphelenmek  için dengelerin bozulmuş olması gerekir.Ailenizde,işinizde ,günlük hayatınızda,kişisel davranışlarınızda,toplumsal ilişkilerde yolunda gitmeyen  bir şeyler varsa  akla  Büyü gelebilir.Ancak yaşanan her olumsuzluğu da büyüye  bağlanmak ve büyü belirtileri  olarak adlandırmak abartılı olur.Siz olması gerektiği gibi  davrandığınız halde,çevrenizdeki kişiler  eskisinden farklı davranıyorsa,işlerinizde  anlam verilemeyen  aksilikler çıkıyor ve başarılarınız engelleniyorsa,kişisel anlamda bedensel olan ancak anlamlandırılamayan  değişikler  varsa bu noktada büyüden endişe edilebilir.

​Ailenize,işinize veya çevrenize olması gerektiği şekilde davranmıyor ,insanlar incitiyor ve kuralları sadece kendiniz koymak istiyorken insanlar sizden uzaklaşıp kaçıyorsa ,burada büyüden şüphelenmemek  anlamsız olur.ancak ,büyünün  farklı bir özelliği daha vardır ki,bir çok insan kendinde büyü olduğundan şüphelenmez.Ona göre herşey yolundadır.işte bu durumda üçüncü kişiler ,eşler,aile ferleri veya  anne- babalar tarafından anormalliğin farkına varılabilir. Sevgili ziyaretçilerim cihan hocaya ulaşmak için arayın..

Önerilen Yazılar

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

İZMİR MEDYUM

İZMİR MEDYUM

BÜYÜ NASIL TEŞHİS EDİLİR

BÜYÜ NASIL TEŞHİS EDİLİR?