BİYOGRAFİM

FOTO GALERİ

FOTO GALERİ hoca ​1964 Giresun Bulancak doğumluyum.Küçük yaşlarda geçirdiğim bir manevi olaydan sonra bu rahani varlıklarla (cinlerle)irtibat kurdum.Bu manevi Allah-u Teala hazretlerinin acizane  bize bahsetmiş olduğu manevi ilim sayesinde Onun müsaadeleri doğrultusunda insanlarda oluşan her türlü manevi hastalıkları ayeti kerimelerle,hüddamlarla insanlarda oluşan her türlü manevi hastalıları ayeti kerimelerle ,hüddamlarla,okumalarla ve ilmi yöntemlerle yıllardır tedavi ediyorum.

Tedavilerimiz esnasında insanlara yardım etmekten başka bir gayemiz yoktur.

​Bu nedenle ben CİHAN TEKİR olarak,Falcılık,Büyücülük,insanları birbirine  yaklaştırmak adına,kötü olaylara vesile olacak;,muska gibi olayları tasvip  etmiyor ve ilmimi bu yönde kullanmıyorum..

​Sevgili Kardeşlerim Son Zamanlarda adımı kullanarak ( Cihan Hoca) olarak tanıtan kişiler türemiştir.

Bu kişiler   Medyum Cihan Hoca olarak tanıtıp yerime geçmek veya kendilerince  büyü,muska gibi buna benzer faaliyetler  göstererek ün yapmaya ve kişileri aldatmaya çalışmaktadır..Lütfen adımı kullanarak bu faaliyetleri gösterenlere itibar etmeyiniz.

Telefon No:   0532 543 43 85

​                          0533 380 34 68

GÖZ DEĞMESİ ve
GÖZ DEĞMESİ ve NAZAR DEĞMESİ ;öyle bir etki ederki canlı cansız herşeye nazar değer.peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v)buyurmuşturki;Nazar Değmesi Deveyi Kazana insanı Mezara Koyar..Gerçekten de Nazar Haktır ve Buna inanmak lazımdır.Nazar değen kişiye yapılması gereken o nazarı bozmaktır.Çok çeşitli yollarla nazar ve göz değebilir..
Örneğin bir yerde cafede,parkta otururken bile bir kişinin size bakmasıyla bile göz değer.Canlı cansız herşeye nazar ve göz değer..Örneğin;otoparkta duran arabanıza nazar değer.Evde dururken aniden bir bardağın kırılması ,tabağın kırılması,camın kırılması o evde nazar varsa nazarın bozulduğuna işaret etmektedir.
İslam alimlerinin beyan ettiğine göre,müşrikleri az kalsın gözleriyle Hz.Muhammed (s.a.v) zarar vereceklerdi diye söylenmektedir. Nazar ve nazar dualarına büyük önem gösterelim..
Çünkü nazarın olduğunu modern tıp da kabul etmiştir..
Nazar değen kimsenin vucudunun negatif enerjiyle dolduğu belirtmektedir.
Nazar ve Göz kavramı daha çok zarar verici etkiye sahip göz ve bakışla ilişkilendirilsede her hangi bir canlı yahut objeye yönelik hayranlık ve övgü sözlerini de kapsar..Nazar inancı eski din uygarlıklarda da bilinmekteydi..Bu yönüyle nazar,evrensel bir kavram ve inanıştır.Nazar aslında kıskançlık veya beğeni dolu bir bakışla ortaya çıksa da güzel bir insanı yahut birşeyi tedbirsizce övme sonucunda da oluşabilmektedir.Bazen insanın bu yolla kendine,eşine çocuklarına eşyaya ve hayvanlara zarar vermesi mümkündür..
Günlük yaşamımızda ,dini ve sosyal hayatta nazar değmesi ,nazara gelmek,sıkça duyulan ve kullanılan cümlelerdir.halk arasında genellikle mavi gözlü ve keskin bakışlı bazı kimselerin başka bir insana,çocuğa ,güzel bir eşya ve nesneye bakması ile oluşan olağan dışı olumsuz etki,zarar,hastalık ve sıkıntıların nazar sonucu ortaya çıktığına inanılır.Kendine nazar değen kişide anormal durumlar ,hastalıklar ,iç sıkıntısı vb.haller zuhur edebilir.
İnsanı tesir altına alan,hasta eden bazı vak alar vardır ki ,tıp ilmi bunlar için kesin teşhise varamamıştır.gerçek sebebi hakkında da açık bir bilgi verememektedir.işte bunlardan birisi de Nazar etme , göz değme dir.Nazarın gerçek olduğu ,nazar edilen kimsenin hastalanmasına ,hatta ölüme sebep olduğu da bilinen ve kabul edilen hakikattir..
Nazarın gerçek olduğunu ve insanın kaderiyle yakından alakasının bulunduğunu ifade eden Peygamber Efendimiz (s.a.v)şöyle buyurmaktadır.
(NAZAR HAKTIR,KADER İLE YARIŞAN BİRŞEY OLSAYDI,NAZAR DEĞME İŞİ YARIŞIP ONU GEÇERDİ)kaderi değiştirirdi.
Nazarın kaderle her ne kadar alakası varsa da onun tesirini yaratan yine Cenab-ı Hak tır..Nazarı keskin olan kimse birşeye baktığı anda cenab-ı hak o şeyde zararı yaratmaktadır..Çünkü iyiliği de kötülüğü de yaratan Allah tır..Allah ın iradesi dışında hiçbir şey meydana gelmez..Nazar etmenin ,ölümü kişinin helak olmasını netic veren cihetini Peygamberimiz (s.a.v)den öğreniyoruz
(GÖZ DEĞMESİ HAKTIR.DEVEYİ KAZANA,İNSANI KABRE GİRDİRİR)
Böylece nazara uğrayan deve nasıl ki ölüp ,eti tencereye konuyorsa ,aynı şekilde nazar edilen kişi de hayatından olup mezara girebilmektedir.