Blog

NAZAR NEDİR

NAZAR NEDİR

NEDİR?
; Nazar Hayranlık ve aşırı beğenme esnasında biraz da kıskançlığın etkisi ile gözlerden yayılan ışınların meydan getirdiği ve genelde bakılan nesnelerin bozulması ,kırılması ya da eğer insansa sağlığının bozulması şeklinde tezahür eden olaylar,halk arasında nazarla açıklanmaktadır. Nazar etkisinin ve gözden yayılan ışınların doz ve oranının insanların kızgın sinirli ,heyecanlı ve kıskançlık anlarında daha da arttığı ve tahrip gücünün yükseldiğini tahmin etmekteyiz bu güç ,renkli gözlü insanlarda diğer göz renklerine sahip insanlara nazaran daha artmakta ve tehlikeli olmaktadır. Dünya üzerinde tüm toplumlarda kendine yer bulan nazar inanışı, İslam dininde de yeri olan bir olgudur. tarih boyunca nazarın insana zarar verdiğine ve ruhsal olarak etkilendiğine inanılmıştır.Kuran da geçen bazı ayetlerde de nazara işaret edildiği düşünülmektedir. kalem suresinde geçen (DOĞRUSU İNKAR EDENLER,KURAN I DUYDUKLARI VAKİT SANA OLAN DÜŞMANLIKLARINDAN DOLAYI)neredeyse gözleri ile seni yere sereceklerdi.
Nazar öyle bir etki ederki canlı cansız herşeye nazar değer.peygamberimiz (s.a.v) buyurmuşturki; Nazar Değmesi Deveyi Kazana ,İnsanı Mezara Koyar.Gerçekten nazar haktır ve buna inanmak lazımdır. Nazar değen kişiye yapılması gereken o nazarı bozmaktır.Çok çeşitli yollarla nazar ve göz değebilir.
Nazar Belirtileri
Kalıcı bir keder
Kalp atışında hızlanma
Suskunluk
Sebepsiz yere ağlama tutması
Uyluk içi mavi lekeler
Vücudun bazı yerlerinde koyu kahverengi lekeler belirmesi
Hafızada bir şey tutamama, unutkanlık
Görünümde ihmal, dağınıklık
Odaklanma sıkıntısı, konsantre yetersizliği
Kendini koruyamama ,dayanaksızlık
Halsizlik,
Uykusuzluk yada uyku üstüne uyuklama
Büyünün belirtileri daha çok fiziksel rahatsızlıklarla kendini belli etmekle birlikte, iç dünyanızda dengelerinizin bozulmasıyla da kendini gösterir.sık sık korkunç rüyalar görmek,aniden uykudan uyanmalar ,rüyada hayvanlar görmek,ruhsal durumunuzda bir çok değişiklikler hissetmeniz ruhsal anlamda belirtilerdir.Fiziksel olarak ise,sürekli yorgunluk hissi,ensede ağrılar ,saçlarda elektriklenmeler,ayak tabanında yanma ve göğüs kafesinde ağrı ve sıkışmanın olması önemli delirtilerdir.
Kısa zamanda önlem alınmaması halinde bazı insanlarde akıl hatsalıkalrına varan sonuçlara kadar gidildiği görülmüştür.Yukarıda bahsettiğimiz belirtilerin görülmesi halinde bunları ciddiye alarak önemsemek çok önemlidir.bize bahşedilen özelliklerden biri olan beynimizi kullanarak bu etkiyi minimuma indirmek mümkündür.
BELİRTİLERİ
Uyumama,uykudan ani uyanma ve korkmalar
Rüyalarda anlamsız varlıklar ve sıklıkla kedi,köpek,keçi,akrep,yılan görme
Uyku sırasında dişlerin kilitlenmesi
Eskiye oranla artan halsizlik,bitkinlik,yorgunluk.
Tıbben çözülemeyen boyun ve baş ağrıları
Takip edilme hissi
Yalnızlıktan korkma
Eskiye oranla sinirlilik
Sürekli konuşma sesleri duyma​
Aile ve yakınlarına düşmanca davranma
Cinsel isteksizlik ve fonksiyon bozuklukları
Evlenememe ve sürekli ayrılma sorunları
Dini kurallara karşı direnme ve ibadette zorlanma
İş ve rızk anlamındaki sorunlar,başarısızlık

Önerilen Yazılar

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir

GİDENİ GERİ GETİRME

GİDENİ GERİ GETİRME

BÜYÜ ÇEŞİTLERİ

BÜYÜ ÇEŞİTLERİ